Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Pekan Leipä Havre ciabatta semlor 5st 500g
Alla Pekan Leipä produkterUngefär2,78 €
Vertailuhinta 5,56 €/kg
Information
Information
Rättvis och plysch semla ciabatta - smakar bra med och utan fyllningar!
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, vatten, fullkorn HAVREFLINGOR (6%), jäst, salt, VETEGLUTEN.
Kontaktuppgifter
Marknadsförare
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
EAN
6416147003165
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 010 kJ / 240 kcal |
| Fett | 1,6 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 45 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 0,91 g |
| Fiber | 4,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

