Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Pekan Leipä Ekologisk Rågkrossbröd 4st
Alla Pekan Leipä produkterUngefär1,55 €
Vertailuhinta 4,56 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den ekologisk Rågkrossbröd är en favorit för hela familjen. Rågbröd är lätt att njuta av varje ögonblick.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten
Ingredienser
FullkornRÅG* (37%, mjöl och kross), vatten, VETEmjöl*, potatisflingor*, KORNmaltextrakt, VETEGLUTEN*, salt, jäst. *ekologiskt
Kontaktuppgifter
Marknadsförare
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
EAN
6416147000416
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 910 kJ / 220 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 40 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 7,7 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 7,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
