Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
En jättegod vegansk blåbärspaj med bageriets egen blåbärssylt.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, blåbär (28%), socker, vatten, vegetabiliskt fett (palm), glukossirap, ärtprotein, rismjöl, emulgeringsmedel (E472e), modifierad majsstärkelse, gelningsmedel (E407, E440), surhetsreglerande medel (E332, E330) , konserveringsmedel (E202), jäst, salt, enzymer, mjölförbättrare (E300).
Kontaktuppgifter
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
https://www.pekanleipa.fi
Marknadsförare
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
EAN
6416147007415
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 976 kJ / 231 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 21,1 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 0,40 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


