Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Pekan Leipä Pehmobulle vete 6st 390g
Alla Pekan Leipä produkterUngefär2,69 €
Vertailuhinta 6,90 €/kg
Information
Information
Mjukt och fluffigt vetebulle – ett pålitligt vardagsmellanmål.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, vatten, VETE surdeg (VETE groddsmjöl, jäst, salt), salt, maltextrakt (VETE, KORN), glukos, rapsolja, jäst, mjölförbättrare (E300). Kan innehålla spår av ägg eller mjölk.
Kontaktuppgifter
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
https://www.pekanleipa.fi
EAN
6416147030628
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 031 kJ / 243 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 8,7 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

