Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Pekan Leipä Kvargpag med citron 220g 2st
Alla Pekan Leipä produkterUngefär4,79 €
Vertailuhinta 21,77 €/kg
Information
Information
Den här kvarkpajen är som en liten bit av våren på din tallrik. Mjukheten i bullbottnen ger en perfekt bas för fyllningen, där friskheten från den…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, laktosfri MJÖLKkvarg (33%, Finland), socker, vatten, ÄGG, vegetabiliskt fett (palm, kokos, solros), glukossirap, ärtprotein, rismjöl, laktosfritt SMÖR, russin, modifierad potatisstärkelse, MJÖLKprotein, jäst, salt, surhetsreglerande medel (E330), förtjockningsmedel (E407), emulgeringsmedel (E472e), färg (E160a), naturlig citronsmak, mjölförbättrare (E300).
Kontaktuppgifter
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
https://www.pekanleipa.fi
Marknadsförare
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
EAN
6416147007354
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 061 kJ / 252 kcal |
| Fett | 6,5 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 38 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 9,8 g |
| Salt | 0,49 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


