Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Pekan Leipä Potatis-morot-vetesemlor 580g
Alla Pekan Leipä produkterUngefär3,99 €
Vertailuhinta 6,88 €/kg
Information
Information
Mjuka, läckra semlor i bekväm delbar form. De mjuka bitarna får sin saftighet från potatis och morot, och de håller sig läckra länge, bara man har…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vatten, potatisflingor (6%), laktosfri SMÖR (4%), morot (2%), salt, jäst
Kontaktuppgifter
Marknadsförare
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
EAN
6416147003141
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 050 kJ / 250 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 45 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 7,1 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 3,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

