Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den fruktiga smaken av Pfanner ACE multifrukt kännetecknas av färska äpplen, saftiga apelsiner, syrliga citroner och de bästa morötterna. Juicedryck…
Tillverkningsland
Österrike
Ingredienser
vatten, multifruktjuice gjord av koncentrat (äpple, apelsin, päron, citron), socker, morotsjuice gjord av koncentrat, syra: citronsyra, surhetsreglerande medel: natriumcitrat, arom, vitaminer (C, E ), betakaroten.
Kontaktuppgifter
Hermann Pfanner Getränke GmbH
Alte Landstraße 10, 6923 Lauterach, Austria
EAN
9006900017552
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Skakas väl före öppnande. Öppnad förpackning förvaras i kylskåp och förbrukas inom 3 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 177 kJ / 42 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 9,8 g |
| - varav sockerarter | 9,7 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,08 g |
| Vitamin A | 240 mg |
| Vitamin C | 24 mg |
| Vitamin E | 3,6 mg |


