Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
läcker färdig köttpirog
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Sojabönor, Selleri, Senap, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, vatten, ris, griskött, växtolja(delvis härdad), SOJAprotein, socker, salt(1, 3%), kryddor(SENAP, PEPPAR, SELLERI), mjölkmjölsurrogat, köttbuljong, potatisfiber, jäst, konserverings medel(E326, E261)
Kontaktuppgifter
Turun Eines Oy
Verstaskatu 12 20360 Turku
Marknadsförare
Turun Eines Oy
Verstaskatu 12 20360 Turku
EAN
6409421417895
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 060 kJ / 253 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 37,6 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 9,8 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 2,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


