Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Piiras Kartano traditionella köttpaj, gjord på finskt kött.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, vatten, kött (7%) (svinkött (Finland) (6, 2%), nötkött (Finland) (0, 8%)), ris, jäst, vegetabilisk olja (raps, ryps), socker, SOJAprotein, salt, kryddor (lök, kryddpeppar, svartpeppar, vitlök, SENAPSFRÖ), SOJAkoncentrat, emulgeringsmedel (E472e), dextros (majs), bambufiber, jästextrakt, arom (koriander), mjölförbättrare askorbinsyra.
Kontaktuppgifter
Piiras Kartano Oy
Laurintie 4, 04600 Mäntsälä
EAN
6409670001050
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 939 kJ / 225 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 33 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 7,6 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


