Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Mango är en av våra mest populära Piltti-produkter. Det är en fantastiskt god mangopuré utan tillsatt socker. Denna smakrika fruktpuré passar…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Mangopuré (69%), vatten, tapiokastärkelse, citronjuicekoncentrat, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
6417900844209
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 262 kJ / 62 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 1 g |
| Vitamin C | 30 mg |
