Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Päron är en läcker fruktpuré som innehåller tillsatt C‑vitamin och endast fruktens eget socker. PILTTI Päron passar som efterrätt och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Päronpuré 50%, vatten, päronjuice från koncentrat 22%, tapiokastärkelse, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
6417900844506
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad i rumstemperatur. Öppnad I kylskåp högst 1 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 209 kJ / 49 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 6,5 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Vitamin C | 30 mg |
