Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI 125g Persika och banan fruktmos 4mån
Alla Piltti produkterUngefär0,44 €
Vertailuhinta 3,52 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Persika och banan är en sammetslen fruktpuré av persika och banan. Produkten är utan tillsatt socker och innehåller tillsatt C‑vitamin. PILTTI…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Persikapuré (44%), bananpuré (35%), vatten, tapiokastärkelse, citronjuice konsentrat, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
6417900844803
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 263 kJ / 62 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 9,5 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,08 g |
| Fiber | 1 g |
| Vitamin C | 30 mg |
