Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI 125g Pohjoisen maut Päron, blåbär och lingon bär- och fruktmos 4mån
Alla Piltti produkterUngefär1,08 €
Vertailuhinta 8,64 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Nordiska smaker Skogsbär är en läcker puré av päron, vilda blåbär och lingon – särskilt utvecklad för de små i Norden. Purén innehåller 80 %…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Päronpuré (65%), vatten, skogsblåbärspuré (7, 7%), lingonpuré (7, 7%), majsstärkelse, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613037132274
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 219 kJ / 52 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 7 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 2 g |
| Vitamin C | 30 mg |
