Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI 125g Pohjoisen maut Päron, hallon, banan och lingon bär- och fruktmos 4mån
Alla Piltti produkterUngefär1,08 €
Vertailuhinta 8,64 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Nordiska smaker Röd kind är en läcker mellanmålspuré som är utvecklad för de små i Norden, med smak av päron, banan, hallon och lingon. Purén…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Päronpuré (42%), bananpuré (23%), vatten, hallonpuré (7, 7%), lingonpuré (7, 7%), majsstärkelse, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613037132786
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 237 kJ / 56 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 9,5 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Vitamin C | 30 mg |
