Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti 125g Pohjoisen maut Päron, nypon och hallon bär- och fruktmos 4mån
Alla Piltti produkterUngefär1,08 €
Vertailuhinta 8,64 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Piltti Nordiska smaker‑produktsortimentet är utvecklat för att passa de små i Norden. Smakerna i serien har inspirerats av vår nordiska matkultur,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Päronpuré (57%), vatten, nyponpuré (15%), hallonpuré (7, 7%), majsstärkelse, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613037132076
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 222 kJ / 53 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11,5 g |
| - varav sockerarter | 7,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Vitamin C | 30 mg |
