Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti 150g Iso välipala Äppel-päron 1,5+år påse
Alla Piltti produkterUngefär1,14 €
Vertailuhinta 7,60 €/kg
Information
Information
PILTTI Big Snack Äpple och päron 150g är en smakrik kombination av välsmakande äpple och päron. Detta mellanmål innehåller inte tillsatt socker eller…
Tillverkningsland
Polen
Ingredienser
Äppelpuré 70%, päronpuré 30%, vitamin C.
Kontaktuppgifter
Suomen Neslté Oy
PL 50, 02151 Espoo
EAN
8445291281943
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad irumstemperatur. Öppnad i kylskåp högst 1 dygn.
Bruksanvisning
Du kan äta direkt från påsen. Servera mat alltid till ett sittande barn under uppsyn. Lämna inte barnet med förpackningen utan uppsikt och se till att kapsylen är utom räckhåll. Använd inte produkten om korken eller påsen är skadad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 223 kJ / 53 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 11,7 g |
| - varav sockerarter | 10,7 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Vitamin C | 10 mg |

