Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI 190g Äpple mango banan och havre efterrätt 8mån
Alla Piltti produkterUngefär1,25 €
Vertailuhinta 6,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Piltti Omena-Mango-Kauraherkku är ett läckert mellanmål av äpple, banan, mango och havre utan tillsatt socker. Lämplig för barn från 8 månaders…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
Mangopuré (32%), vatten, bananpuré (17%), äpplepuré (16%), HAVREflingor (5, 8%), citronjuicekoncentrat, vitamin C.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
6417902000245
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsätt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 272 kJ / 64 kcal |
| Fett | 0,6 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 8,5 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Vitamin C | 30 mg |

