Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Päron och mango är en frisk fruktpuré som passar som efterrätt och mellanmål för barn från 5 månaders ålder. Fruktpurén innehåller endast…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, päronpuré (23 %), mangopuré (20 %), päronjuice från koncentrat (17 %), tapiokastärkelse, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613037128031
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsätt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 225 kJ / 53 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 6,5 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 1 g |
| Vitamin C | 30 mg |

