Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI 190g Persika, päron och ananas fruktmos 5mån
Alla Piltti produkterUngefär1,25 €
Vertailuhinta 6,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Paradise mash är en färsk fruktmos av persika, päron och ananas. Purén innehåller endast fruktens eget socker och C-vitamin tillsätts. Denna…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Persikopuré (31%), päronjuice från koncentrat (26%), vatten, päronpuré (8%), ananaspuré (8%), tapiokastärkelse, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613037126785
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsätt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 219 kJ / 52 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 6,5 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 0,8 g |
| Vitamin C | 30 mg |

