Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI 190 g Persika och päron fruktmos 5 mån
Alla Piltti produkterUngefär1,25 €
Vertailuhinta 6,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Persika och päron är en frisk fruktpuré av persika och päron, som endast innehåller fruktens eget socker. Purén har tillsatts C‑vitamin. Denna…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Persikapuré (48%), päronjuice från koncentrat (26 %), päronpuré (18%), vatten, tapiokastärkelse, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613037128543
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsätt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 224 kJ / 53 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 8 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 1 g |
| Vitamin C | 30 mg |

