Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti 190g Potatis-köttgryta barnmat 8 mån
Alla Piltti produkterUngefär1,28 €
Vertailuhinta 6,74 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Potatis‑ och köttgratäng är en smakrik måltid med grönsaker, potatis och finländskt nötkött – kryddad med en aning koriander. Denna snabba och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis (34, 6%), vatten, morot (15, 4%), finskt nötkött (9, 2%), lök (4, 6%), palsternacka (3, 8%), rismjöl, rapsolja, koriander. Innehåller 23, 9% grönsaker.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613038661841
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsätt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 297 kJ / 71 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 9 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 2,8 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Natrium | 0 g |

