Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI 190g Spagetti med köttfärssås barnmat 8mån
Alla Piltti produkterUngefär1,28 €
Vertailuhinta 6,74 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Piltti Spagetti köttfärssås är en utsökt maträtt med med fullvete pasta, nötkött, griskött, tomatsås, röd paprika, lök och basilika. Den innehåller…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Tomatpuré 34%, kokt fullkornspasta 18% (fullkornsdurumVETE), vatten, morot 9, 2%, palsternacka, VETEmjöl, finskt nötkött 5, 0%, lök, finskt griskött 4, 6%, rypsolja, oregano. Kan innehålla ÄGG. Innehåller 53% grönsaker.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613035551541
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsätt lock i kylskåp 1 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 347 kJ / 83 kcal |
| Fett | 2,9 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Natrium | 0 g |

