Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
PILTTI Mangofruktpuré är en osötad fruktpuré av äpple och mango, 100 % frukt. Passar som mellanmål eller efterrätt för barn från 4 månaders…
Tillverkningsland
Polen
Ingredienser
Äpple (86%), mango (14%), vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
https://www.pilttipiiri.fi, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com, 0800-06161
EAN
7613287185716
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 249 kJ / 60 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Vitamin C | 10 mg |
