Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti 90g Äpple, banan, persika, aprikos portionspåse 4 mån
Alla Piltti produkterUngefär0,95 €
Vertailuhinta 10,56 €/kg
Information
Information
PILTTI Solfrukter är en läcker fruktpuré av äpple, banan, persika och aprikos samt apelsin- och druvjuice. Passar som mellanmål eller efterrätt för…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Äpplepuré (42%), bananpuré (42%), persikapuré (7%), aprikospuré (6%), mangopuré (3%), citronjuicekonsentrat, vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613036140522
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Oöppnad i rumstemperatur. Öppnad I kylskåp högst 1 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 295 kJ / 73 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 13,5 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 2 g |
| Vitamin C | 15 mg |
