Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti 90g Katrinplommon, päron fruktmos 4mån
Alla Piltti produkterUngefär0,95 €
Vertailuhinta 10,56 €/kg
Information
Information
PILTTI Plommon är en osötad fruktpuré av päron och plommon, 100 % frukt. Passar som mellanmål eller efterrätt för barn från 4 månaders ålder.
100 %…
Tillverkningsland
Polen
Ingredienser
Päron (65%), katrinplommon (35%), vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613035251335
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad i rumstemperatur. Öppnad I kylskåp högst 1 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 325 kJ / 77 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 3 g |
| Vitamin C | 20 mg |
