Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti 90g Äpple Blåbär Banan fruktmos 4mån
Alla Piltti produkterUngefär0,95 €
Vertailuhinta 10,56 €/kg
Information
Information
PILTTI Blåbär är en osötad frukt‑ och bärpuré av äpple, blåbär och banan, 100 % frukt och bär. Passar som mellanmål eller efterrätt för barn från 4…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Äpple (86%), blåbär (9%), banan (5%), vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613034392732
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 234 kJ / 56 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Vitamin C | 10 mg |
