Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti 90g Äpple- och persikapuré 4mån klämpåse
Alla Piltti produkterUngefär0,95 €
Vertailuhinta 10,56 €/kg
Information
Information
PILTTI Persika är en osötad fruktpuré av äpple och persika, 100 % frukt. Passar som mellanmål eller efterrätt för barn från 4 månaders ålder.
100 %…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Äpple (70%), persika (30%), C-vitamin. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613287185181
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bäst före utgången av. Förvaring: Oöppnad i rumstemperatur. Öppnad i kylskåp högst 1 dygn. Förpackad i skyddande atmosfär.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 216 kJ / 52 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Vitamin C | 10 mg |


