Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti 90g Päron-hallon-bananpuré 4mån klämpåse
Alla Piltti produkterUngefär0,95 €
Vertailuhinta 10,56 €/kg
Information
Information
PILTTI Hallon; Päron, hallon och banan 90 g är en god kombination av friska frukter och härliga hallon. Detta mellanmål innehåller inget tillsatt…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Päronpuré 74%, hallonpuré 15%, bananpuré 10%, citronjuice konsentrat. vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
Keilasatama 5, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
8445290308344
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Bäst före utgången av. Förvaring: Oöppnad i rumstemperatur. Öppnad i kylskåp högst 1 dygn. Förpackad i skyddande atmosfär.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 275 kJ / 66 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Vitamin C | 15 mg |
