Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Piltti Ensimaut Äpple är en puré som innehåller enbart naturliga ingredienser och består av 99,9 % äpple. Produkten är utan tillsatt socker. För barn…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Äpple (99, 9%), vitamin C. Råvarorna innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613035709775
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 239 kJ / 57 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12,4 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Vitamin C | 30 mg |
