Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti Kasvis 190g Kikärts-pumpa-couscous barnmåltid 8mån Organisk
Alla Piltti produkterUngefär1,39 €
Vertailuhinta 7,32 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Vegetable Kikherne-pumpa-couscous barnmat är en välsmakande vegansk ekologisk måltid för din bebis från 8 månaders ålder.
Måltiden är en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Vatten, kokt couscous* (durumVETEmjöl*) 18%, pumpa* 15%, aubergine* 15%, kikärtor* 9, 2%, paprika* 7, 7%, lök* 7, 7%, rypsolja*. *Ekologisk ingrediens. Innehåller 46% grönsaker.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
8445290871350
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp 1 dygn. Bäst före utgången av.
Bruksanvisning
Använd inte produkten om glasburken eller locket är skadat.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 223 kJ / 53 kcal |
| Fett | 1,6 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 7 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 1,8 g |
| Salt | 0,03 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Natrium | 0 g |

