Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti Kasvis 190g Kikärts-morot havre barnmåltid 6mån Organisk
Alla Piltti produkterUngefär1,35 €
Vertailuhinta 7,11 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Vegetabilisk Kikärt-morot-havre barnmat är en välsmakande vegansk ekologisk måltid för din bebis från 6 månaders ålder.
Måltiden är en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
Tomatpuré* 29%, vatten, morot* 15%, zucchini* 12%, potatis* 12%, kikärtor* 7, 7%, HAVREflingor* 3, 9%, rypsolja*, oregano*. *Ekologisk ingrediens. Innehåller 56% grönsaker.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
8445290832900
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp 1 dygn. Bäst före utgången av.
Bruksanvisning
Använd inte produkten om glasburken eller locket är skadat.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 249 kJ / 59 kcal |
| Fett | 2 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 7,5 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Natrium | 0 g |


