Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti 190g Kikärts-morots-pasta barnmåltid 1-3år Organisk
Alla Piltti produkterUngefär1,45 €
Vertailuhinta 7,63 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Grönsakskikärts-morots-pasta barnmat är en välsmakande vegansk ekologisk måltid för din bebis från 12 månaders ålder.
Måltiden är en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Tomatpuré* 34%, kokt fullkornspasta* (fullkornsVETEmjöl*) 15%, morot* 14%, kikärtor* 9, 2%, palsternacka* 6, 2%, sötpotatis* 6, 2%, lök*, vatten, VETEmjöl*, rypsolja*, oregano*. Kan innehålla ÄGG. *Ekologisk ingrediens. Innehåller 52% grönsaker.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestle Oy
PL 50, 02151 Espoo
Tillverkare
Suomen Nestle Oy
PL 50, 02151 Espoo
EAN
8445290871299
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp 1 dygn. Bäst före utgången av.
Bruksanvisning
Använd inte produkten om glasburken eller locket är skadat.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 289 kJ / 69 kcal |
| Fett | 2 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 9,5 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| Protein | 2,2 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 2 g |
| Natrium | 0 g |


