Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti Pohjoisen maut 125g Lilla laxgrytan barnmat 5mån
Alla Piltti produkterUngefär1,08 €
Vertailuhinta 8,64 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Nordiska smaker Lilla fiskarens läckerhet 125 g är en smakrik fiskmåltid där lax och grönsaker kombineras med en hint av dill. Denna enkla och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Fiskar
Ingredienser
Vatten, morot 31%, potatis 23%, LAX* 8, 0%, rismjöl, rypsolja, dill. *Från ett MSC-certifierat hållbart fiske.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613034864062
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp ca 1 dygn. Bäst före utgången av: Se locket.
Bruksanvisning
Använd plastsked.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 259 kJ / 62 kcal |
| Fett | 2,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 7,5 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 2,7 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 1 g |
| Natrium | 0 g |


