Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI Pohjoisen maut 125g Äpple, jordgubbar och blåbär 5 mån
Alla Piltti produkterUngefär1,08 €
Vertailuhinta 8,64 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Nordiska smaker Prinsessa är en läcker mellanmålspuré anpassad för de små i Norden, med smak av äpple, jordgubb och vilda blåbär. Purén…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Äpplepuré (46%), jordgubbpuré (19%), vatten, skogsblåbärspuré (15%), majsstärkelse, Vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613037132625
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsatt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 200 kJ / 47 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 7,5 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Vitamin C | 30 mg |

