Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI Pohjoisen maut 190g Vinbärsfruktbit 8mån
Alla Piltti produkterUngefär1,38 €
Vertailuhinta 7,26 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Pohjoisen Maut Vinbärsfruktbit är ett osötat mellanmål med äppel- och svartvinbärspuré och äppelbitar. Denna smakrika frukt- och bärpuré…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Äppelpuré (61%), svart vinbärspuré (15%), rekonsituerade äppelbitar (11%), vatten, majsstärkelse, vitamin C.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613034864123
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsätt lock i kylskåp ca 2 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 236 kJ / 56 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 12 g |
| - varav sockerarter | 8,5 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Vitamin C | 30 mg |

