Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PILTTI Pohjoisen maut 190g Potatismos och renkött barnmat 1-3år
Alla Piltti produkterUngefär2,08 €
Vertailuhinta 10,95 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
PILTTI Flavours of the North Potatismos och renstekt är en traditionell finsk delikatess som består av potatis, morötter, renkött och palsternacka.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis 31%, vatten, morot 23%, renkött 8, 1%, palsternacka 7, 7%, rismjöl, rypsolja, salt. Innehåller 31% grönsaker.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
Tillverkare
Suomen Nestlé Oy
PL 421, 20101 Turku
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613036576055
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Oöppnad burk i rumstemperatur. Öppnad burk med påsätt lock i kylskåp 1 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 284 kJ / 68 kcal |
| Fett | 2,2 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| - varav fleromättat fett | 0,5 g |
| - varav enkelomättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 8,5 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 2,7 g |
| Salt | 0,23 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Natrium | 0,1 g |


