Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Piltti Pohjoisen maut 90g Hallon och blåbär fruktmos portionspåse 4mån
Alla Piltti produkterUngefär1,05 €
Vertailuhinta 11,67 €/kg
Information
Information
Först i Europa – portionspåse designad för 100 % återvinning! PILTTI introducerar Finlands första portionspåse som är designad för att vara 100 %…
Tillverkningsland
Polen
Ingredienser
Äpple (55%), päron (30%), hallon (10%), blåbär (5%), vitamin C. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
Suomen Nestlé Oy
PL 50, 02151 Espoo
0800-06161, kuluttajapalvelu@fi.https://nestle.com
EAN
7613036315159
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Oöppnad i rumstemperatur. Öppnad I kylskåp högst 1 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 214 kJ / 51 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 10 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 2 g |
| Vitamin C | 10 mg |
