Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Porlammin Osuusmeijeri 280g 15% Svartstämplad Emmental ost
Alla Porlammin produkterUngefär6,49 €
Vertailuhinta 23,18 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den unika lättversionen av Porlammi svartstämplade emmental. Endast 15 % fett. Samma klassiska smak, men med mindre fett och ett hälsosammare…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
MJÖLK, syrakultur, löpe, salt, E252
EAN
6416961003013
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 220 kJ / 295 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 9 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 36 g |
| Salt | 0,70 g |
| Kalcium | 1,2 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sisääntulokäytävä a Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

