Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Porokylän 100% Havretunnbröd 5 st /175 g
Alla Porokylän Leipomo produkterUngefär2,84 €
Vertailuhinta 16,23 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Porokylän 100% Havretunnbröd 5 st /175 g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
FullkornsHAVRE 52 % (flingor, kli, mjöl, fiber), vatten, rypsolja, joderat salt, konserveringsmedel (E202).
Kontaktuppgifter
Porokylän Leipomo Oy
Porokylän Leipomo Oy, Kyrönrannankatu 2, 75500 Nurmes
013 316940, https://www.porokylanleipomo.fi, myynti@porokylanleipomo.fi, Facebook
EAN
6416192024122
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 706 kJ / 169 kcal |
| Fett | 4,5 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 25 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 6,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

