Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Porokylän Korpikulkijan Ohut Täysruis 5 st | 125 g fullkornsrågbitbröd
Alla Porokylän produkterUngefär1,39 €
Vertailuhinta 11,12 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En tunn rågbröd bakad av finskt fullkornsrågmjöl från Norra Karelen. Bröden är fantastiskt att njuta av i alla situationer i vardagen och den…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
fullkornsRÅGmjöl, vatten, joderat salt, jäst.
Kontaktuppgifter
Porokylän Leipomo Oy
Kyrönrannankatu 2, 75500 Nurmes
EAN
6416192017056
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 166 kJ / 279 kcal |
| Fett | 1,8 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 55 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 8 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 17 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
