Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Porokylän liten Herrgårdens rågbröd 420 g skivad rågformbröd
Alla Porokylän Leipomo produkterUngefär3,99 €
Vertailuhinta 9,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Laktosfri, fiberrik, kraftigt saltat
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
RÅGsikt-, RÅG- och RÅGmaltmjöl (48%, Finland), vatten, VETEmjöl (Finland), potatisflingor, sirap, joderat salt, VETEGLUTEN, jäst, mjölbehandlingsmedel (E300).
Kontaktuppgifter
Porokylän Leipomo Oy
Porokylän Leipomo Oy, Kyrönrannankatu 2, 75500 Nurmes
013 316940, https://www.porokylanleipomo.fi, myynti@porokylanleipomo.fi, Facebook
EAN
6416192012372
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 959 kJ / 229 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 45 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 7,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
