Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Porokylän Rågbröd 500 g skivat
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
fullkornsRÅGmjöl 63 % (Finland), vatten, jästbrödsVETEmjöl, VETEGLUTEN, joderat salt, jäst, mjölbehandlingsmedel (E300).
Kontaktuppgifter
Porokylän Leipomo Oy
Porokylän Leipomo Oy, Kyrönrannankatu 2, 75500 Nurmes
013 316940, https://www.porokylanleipomo.fi, myynti@porokylanleipomo.fi, Facebook
EAN
6416192080012
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 950 kJ / 227 kcal |
| Fett | 1,6 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 41 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 8,9 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 13 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
