Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Porokylän Vaniljmuffin 2 st / 130 g glutenfri
Alla Porokylän Leipomo produkterUngefär4,38 €
Vertailuhinta 33,69 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Porokylän Vaniljmuffin 2 st / 130 g glutenfri
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Havre
Ingredienser
socker, laktosfritt SMÖR (Finland), ÄGGmassa (Finland) [ÄGG, salt, surhetsreglerande medel (E330), konserveringsmedel (E202), emulgeringsmedel (E471, E475)], glutenfri mjölblandning (rismjöl, majsmjöl, potatismjöl, psyllium), vaniljsocker (0, 7 %), jäsningsmedel (E450, E500), joderat salt.
Kontaktuppgifter
Porokylän Leipomo Oy
Porokylän Leipomo Oy, Kyrönrannankatu 2, 75500 Nurmes
013 316940, https://www.porokylanleipomo.fi, myynti@porokylanleipomo.fi, Facebook
EAN
6416192084010
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Upptinad. Förvarad som djupfryst. Upptinad produkt får ej frysas på nytt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 622 kJ / 388 kcal |
| Fett | 24 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 27 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


