Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Puhdas+ Electrolyte+ vitaminvatten päron 330 ml
Alla Puhdas+ produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 6,97 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Läckert päronsmaksatt elektrolyt+ vitaminvatten! Magnesium är ett viktigt mineral för kroppen, vilket främjar normal funktion hos både muskler och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, magnesiumcitrat, salt, natriumaskorbat, grönt te extrakt, äppelsyra, socker, naturliga aromer, koldioxid.
Kontaktuppgifter
New Organics Oy
Amerintie 1, 04320 Tuusula
https://www.puhdasplus.fi
EAN
6430077257511
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara oöppnad i rumstemperatur.
Bruksanvisning
Njut av kyla. Skaka inte
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 42 kJ / 10 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 2,5 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,09 g |
| Magnesium | 17,3 mg |
| Vitamin C | 27 mg |


