Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Puhdas+ Zinc+ vitaminvatten citron 330 ml
Alla Puhdas+ produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 6,97 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Puhdas+ Zink Vitaminvatten – Kraft, uppfriskning och immunitet för din vardag! Detta fräscha vitaminvatten med citronsmak är utformat för att stödja…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, socker, zinkglukonat , natriumaskorbat, grönt te extrakt , äppelsyra , naturliga aromer, koldioxid.
Kontaktuppgifter
New Organics Oy
Amerintie 1, 04320 Tuusula
https://www.puhdasplus.fi
EAN
6430077257542
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara oöppnad i rumstemperatur.
Bruksanvisning
Njut av kyla. Skaka inte
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 42 kJ / 10 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 2,5 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,03 g |
| Vitamin C | 40,5 mg |
| Zink | 1,1 mg |


