Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Puhdistamo Athletics Vassleprotein Jordgubbe 500 g
Alla Puhdistamo produkterUngefär20,75 €
Vertailuhinta 41,50 €/kg
Information
Information
Puhdistamo Athletics Vassleprotein Jordgubbe 500 g
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
VASSLEPROTEINkoncentrat (av MJÖLK), jordgubbspulver (2%), naturliga aromer, förtjockningsmedel (xantangummi), Guérandehavssalt, rostad kakaopulver, sötningsmedel (steviolglykosider från stevia).
Kontaktuppgifter
Puhdistamo - Real Foods Oy
Ruokosmetsänkatu 10
EAN
6430039223035
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur, torrt och skyddad mot ljus.
Bruksanvisning
En portion på 26 g (0,75 dl) innehåller 19 g protein. Blanda med valfri vätska (cirka 3-4 dl) och njut!
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 522 kJ / 360 kcal |
| Fett | 4,8 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 5,6 g |
| - varav sockerarter | 4,4 g |
| Protein | 73 g |
| Salt | 0,87 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 4,3 g |

