Laddar

Puhdistamo Kollagen Beauty protein bar Salt Karamell 30 g
Alla Puhdistamo produkterInformation
Information
Kan innehålla rester av mjölk, gluten, nötter (val-, pekan-, hassel-, macadamia-, pistach-, paranöt, mandel), jordnötter och sesamfrö.
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Mandlar, Cashewnötter, Hasselnötter, Makadamianöt, Pekannöt, Paranötter, Pistagenöt, Valnöt
Ingredienser
Honung, hydrolyserat kollagen, choklad 18, 3 % (socker, kakaomassa, kakasmör, emulgeringsmedel (SOJAlecitin)), Verisol® hydrolyserat kollagen 9, 1 % (från nöt), dadlar, kakaosmör, CASHEWNÖTTER, havssalt 0, 5 %, aromer, vitaminer (C-vitamin (L-askorbinsyra), E-vitamin (tokoferylacetat), B3-vitamin (nikotinamid), B5-vitamin (kalciumpantotenat), B1-vitamin (tiaminhydroklorid), B2-vitamin (riboflavin), B6-vitamin (pyridoxinhydroklorid), biotin (D-biotin), B12-vitamin (cyanokobalamin))
Kontaktuppgifter
Puhdistamo - Real Foods Oy
Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur, torrt och skyddad mot ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 754 kJ / 417 kcal |
| Fett | 12,6 g |
| - varav mättat fett | 7,2 g |
| Kolhydrat | 42,8 g |
| - varav sockerarter | 41,1 g |
| Protein | 31,7 g |
| Salt | 0,83 g |
| Biotin | 26,5 µg |
| Niacin | 8,5 mg |
| Pantotensyra | 3,2 mg |
| Riboflavin | 0,7 mg |
| Tiamin | 0,6 mg |
| Vitamin B12 | 1,3 µg |
| Vitamin B6 | 0,7 mg |
| Vitamin C | 47,2 mg |
| Vitamin E | 6,4 mg |

