Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Puhdistamo Premium Grönpulverblandning + Mjölksyrabakterier 120 g
Alla Puhdistamo produkterUngefär11,95 €
Vertailuhinta 99,58 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Premium Grönpulverblandning + Mjölksyrabakterier är en mångsidig grönpulverblandning - som både smakar gott och är enkel att använda. Vi har valt…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Svaveldioxid och sulfiter
Ingredienser
Korngräspulver, vetegräspulver, pepparmyntapulver, spirulinapulver, spenatpulver, nässelbladspulver, chlorellapulver, LactoSpore® -mjölksyrabakterie (Bacillus coagulans)
Kontaktuppgifter
Puhdistamo
Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä
Tillverkare
Puhdistamo
Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä
EAN
6430039222229
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur, torrt och skyddad mot ljus.
Bruksanvisning
Blanda i en smoothie eller valfri vätska. Börja med 1 tsk (2 g) och öka successivt intaget till exempel 1 rkl (6 g).
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 303 kJ / 311 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 28 g |
| - varav sockerarter | 6,1 g |
| Protein | 27 g |
| Salt | 0,24 g |
| Järn | 6,8 mg |
| Fiber | 33 g |
| Kalium | 920 mg |
| Mangan | 1,1 mg |


