Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PULS BCAA+ 300 g Aminosyradryckspulver med smak av jordgubbe och kiwi
Alla Puls produkterUngefär16,85 €
Vertailuhinta 56,17 €/kg
Information
Information
PULS BCAA+ är ett uppfriskande jordgubbe- och kiwismakat sportdryckspulver. Det är ett perfekt sporttillägg för även de mest krävande idrottare. I…
Tillverkningsland
Ungern
Allergener
Ägg, Nöt, Sojabönor
Ingredienser
grenade aminosyror: l-leucin, l-isoleucin, l-valin i förhållandet 2:1:1, inulin (från cikoria), l-glutamin, syra (citronsyra), aromer, sötningsmedel (sukralos, acesulfam k), emulgeringsmedel (SOJAlecitin), natriumklorid, kaliumklorid, magnesiumoxid, färg (karamell).
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Meritullinkatu 33, 00170 Helsinki
EAN
6430056592459
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 357 kJ / 323 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 3,7 g |
| - varav sockerarter | 3,7 g |
| Protein | 51,7 g |
| Salt | 1,90 g |
| Kalium | 1 007 mg |
| Magnesium | 1 153 mg |
| Natrium | 754 mg |

