Laddar

PULS Big protein Salted caramel Proteinbar 80g
Alla Puls produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En stor bar för ett stort behov! Den nya PULS BIG PROTEIN Salted Caramel innehåller 25g protein. Den är utvecklad för att stödja återhämtning efter…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sojabönor
Ingredienser
mjölkchoklad med maltitol 22 % (sötningsmedel: maltitoler; kakaosmör, helMJÖLKSpulver, kakaomassa, emulgeringsmedel: lecitiner; arom), pasta med karamellsmak 14% [fuktighetsbevarande medel: glycerol; maltodextrin, oligofruktos (fiber), rapsolja, sötningsmedel: maltitol; förtjockningsmedel: gummi arabicum; VASSLEproteinkoncentrat, vatten, färg: vanlig karamell; naturliga aromer, emulgeringsmedel: lecitin; salt], hydrolyserade kollagenpeptider 11 %, sötningsmedel: maltitol; fuktighetsbevarande medel: glycerol; SOJAprotein 7, 2 %, MJÖLKproteinkoncentrat 5, 6 %, vassleproteinkoncentrat 5, 6 % (VASSLEproteinkoncentrat, emulgeringsmedel: lecitin), sojaproteinextrudat 5 % (SOJAprotein, tapiokastärkelse, salt), rapsolja, vatten, riven kokosnöt, helMJÖLKSpulver, salt 0, 5 %, förtjockningsmedel: gummi arabicum; emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av fettsyror; aromer, antioxidant: tocopherolrikt extrakt. Kan innehålla jordnötter och nötter.
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Meritullinkatu 33, 00170 Helsinki
info@pulsnutrition.com, https://www.pulsnutrition.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring i torrt och svalt
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 667 kJ / 398 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 6,9 g |
| Kolhydrat | 38 g |
| - varav sockerarter | 3,3 g |
| - varav polyoler | 19 g |
| Protein | 31 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 4,1 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 1 334 kJ / 318 kcal |
| Fett | 12,8 g |
| - varav mättat fett | 5,5 g |
| Kolhydrat | 30,4 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| - varav polyoler | 15,2 g |
| Protein | 24,8 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 3,3 g |

